Hodnota pH odporúčaná na pitie

škála-pH

Článok z knihy Elektroaktivovaná voda

pH vody z vodovodu: 6,5 – 8,5

Otázka: Som zmätený, či pijem tú správnu vodu, pretože vaše tvrdenie je iné ako tvrdenie výrobcu. Ten uvádzal, že začína sa stupňom 1 a po niekoľkých týždňoch možno prejsť na stupeň 2, neskôr na stupeň 3. Stupeň 4 sa má používať iba pre vodu na varenie. Kde je teraz pravda?

Čím začnete, závisí ani nie od zvoleného stupňa, ale od vašej chuti. Ibaže by vám váš lekár alebo liečiteľ výslovne radil niečo iné. Stupeň ani nie je niečím, podľa čoho sa dá riadiť, s výnimkou prípadu, ak vám kompetentný odborník správne nareguloval váš ionizátor vody vrátane prietoku vody na vašu konkrétnu vodu.

Aby som vám ozrejmil, o čo ide, uvediem malý príklad: ak svoj ionizátor nastavíte pri prietoku 2 litrov za minútu na stupeň 3 v Aachene, bude produkovať aktívnu zásaditú vodu s pH 10. Ak to isté spravíte vo Würzburgu, pripraví vodu s pH približne 8,4. Výsledok vždy závisí od východiskovej vody, od prietoku vody a od zvoleného stupňa.

Z toho dôvodu niektorí výrobcovia uvádzajú vedľa ovládacích tlačidiel obrazové symboly ako hrniec, pohár, misa na cestoviny atď. Sú absolútne zavádzajúce, pretože o použití vody informuje výlučne skutočne dosiahnutá hodnota pH.

Keďže väčšina výrobcov sa nezaujíma o európsky trh, tieto rušivé obrázky, ktoré sú nastavené na mäkkú japonskú a kórejskú vodu, sú zavádzajúce a ohlupujú zákazníkov.

Na to, aby ste po inštalácii vedeli, čo vám z ionizátora vody skutočne tečie, sú dôležitou pomôckou priložené kvapky na testovanie pH → meranie pH. Pomocou nich môžete zistiť, ako vaša voda pri akom stupni a prietoku reaguje na ionizátor.

Pre pitnú vodu upravenú elektrolýzou sa vo všeobecnosti odporúča hodnota medzi pH 8,5 a 9,5. Normálna pitná voda má hodnotu pH spravidla okolo 7,5. Ak ju zdvihnete na pH 8,5, je 10 x zásaditejšia (10 x viac iónov OH), pri pH 9,5 je 100 x zásaditejšia.

Voda z vodovodu však má niekedy iba pH 6,5 alebo až pH 8,5. V niektorých oblastiach je voda skutočne taká, je to však spôsobené minerálnym zložením a nie ionizáciou vody.

Preto by ste vždy mali merať indikačnými kvapkami aj svoju vodovodnú vodu, na porovnanie. 90 percent ľudí je nadšených, ak hneď na začiatku pije vodu o 2 farebné stupne vyššie, ako doteraz. 10 % ľudí je citlivejších a na začiatku pijú radšej iba vodu vyššiu o 1 farebný stupeň.

Nech o počiatočnej úrovni vody rozhodnú vaše chuťové poháriky. Ale bez lekárskeho odporúčania nikdy nepite aktívnu vodu s pH nad 9,5, pretože taká voda nie je vhodná na pitie.

Ak si chcete pripraviť domácu ionizovanú vodu, neváhajte siahnuť po jednom z našich špičkových ionizátorov vody

© Auria, s.r.o. Všetky práva vyhradené

Ďalšie články