Čo je ionizovaná voda?

Je to elektrolýzou upravená voda bez pridaných chemikálií, ktorá má zásadité pH a všetky pôvodné minerály. Navyše obsahuje zvýšený obsah liečivého molekulárneho vodíka, ktorý sa prejavuje záporným oxidačno-redukčným potenciálom. Podľa lekárskych štúdií táto voda dokáže liečiť a udržiavať zdravie v dobrej kondícii. Je to doslova živá voda.

VÝHODY IONIZOVANEJ VODY

Neutralizuje voľné radikály

Odchytávaním voľných radikálov antioxidanty spomaľujú starnutie – aspoň podľa doposiaľ platného názoru vedy. Aktívna zásaditá voda je antioxidačná. Za jej účinkom je maximálne nasýtenie rozpusteným vodíkom, vysoký prebytok iónov OH- a odstránenie plynného kyslíka z vody. Dlhodobým pitím aktívnej zásaditej vody tak spomaľujeme starnutie.

OBNOVUJE ACIDOBÁZICKÚ ROVNOVÁHU

Tým, že je zásaditá, pomáha obnoviť acidobázickú rovnováhu v tele. Za túto schopnosť vďačí rozkladu vody elektrolýzou v komore s polopriepustnou membránou, pričom na jednej strane vzniká kyslá voda (ph < 7) a na druhej strane zásaditá (pH > 7). Dlhodobé pitie aktívnej zásaditej vody je prínosom pre tkanivá zanesené kyslým odpadom.

Má vyššiu mineralizáciu

Elektrický ionizátor do vody nič nepridáva – vyšší obsah zásaditých minerálov (ako vápnik, horčík, draslík…) je spôsobený tým, že ionizátor z jedného litra vstupnej vody vyrobí približne 0,6 l aktívnej zásaditej vody, v ktorej sú sústredené minerály z celého litra pôvodnej vody. Voda je dôležitý zdroj minerálov.

LEPŠIE HYDRATUJE BUNKY

Molekuly vody sa časom spájajú do zhlukov, nezriedka sú to až desiatky molekúl vody zlepených do jedného zhluku (klastra). Elektrolytická úprava spoľahlivo rozpúšťa tieto zhluky na jednotlivé molekuly a akvaporíny, ktoré regulujú prestup vody cez bunkovú stenu, tak majú menej práce s rozpúšťaním zhlukov.

ionizátor vody Auvita mini 7

Čo je elektrický ionizátor vody?

Je to prístroj, ktorý filtruje vodu a elektrolýzou z nej vytvorí živú a neživú vodu, ktorá vyteká z dvoch rúrok. Z jedného litra vody pripraví približne 0,6 l živej vody. Umiestňuje sa do blízkosti kuchynského drezu. Pripája sa na studenú vodu cez batériu alebo rohový ventil v stene. Hadička s neživou vodu ústi do drezu. Luxusnejšia verzia obsahuje aj elektronickú batériu ktorú si pridáte k drezu. Ionizátor je pod doskou. Schováte tak hadičky a ušetríte miesto na doske.

Chcem vedieť viac

Prehľad našich Ionizátorov Vody

Nové
Nie je na sklade

Hrncové ionizátory vody

Ionizátor vody aQuator silver

399,00 

Stolové ionizátory vody

Ionizátor vody Prime R

Od 1 199,00 

Stolové ionizátory vody

Ionizátor vody Prime L

Od 1 199,00 
Nové

Stolové ionizátory vody

Ionizátor vody Prime LV

Od 1 199,00 
Nové

Stolové ionizátory vody

Ionizátor vody Prime SV

Od 1 199,00 
Nové

Poddrezové ionizátory vody

Ionizátor vody Prime PS

Od 1 569,00 

Hrncové ionizátory vody

Ionizátor vody Auvita BTM 3000

439,00 

Z reakcií našich zákazníkov

Zdravím, kolega si kúpil u vás ionizátor vody, poprosil som ho, aby mi tú vodu priniesol na skúšku, už prvý dúšok ma presvedčil :-). Konečne nemusím kupovať a vláčiť fľašovanú vodu…

Daniel W.

Odkedy pijem zásaditú vodu, cítim sa oveľa lepšie a aj únava je menšia. Moje experimentovanie s odlišnými stupňami ionizácie ma naučilo niekoľko vecí, čo sa týka môjho tela.

Florian G.

Špičkový prístroj a super kvalita, ten Touch… voda je výborná a pôsobí blahodarne na moje zažívanie a moju všeobecnú pohodu. Pitie zásaditej vody môžem iba odporúčať.

Christoph W.

Navštívte náš blog

Pokiaľ vás zaujala tematika zásaditosti vody a chceli by ste sa dozvedieť viac detailov a informácii, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články z nášho blogu.

Nezmeškajte Žiadnu Zľavu

Prihláste sa na odber našich noviniek a dozviete sa o každej zľave a akcii ako prví. Ako bonus dostanete od nás knihu Elektroaktivovaná voda vo formáte PDF zdarma.